Наукові конференції України, XX ПРОГРЕСИВНА ТЕХНІКА, ТЕХНОЛОГІЯ ТА ІНЖЕНЕРНА ОСВІТА

Розмір шрифту: 
СТАН ТА РОЗВИТОК ПІДПРИЄМСТВА ДП «ІВЧЕНКО-ПРОГРЕС»
І. Ф. Кравченко, Е. В. Кондратюк

Остання редакція: 2019-08-08

Тези доповіді


Авіаційний газотурбінний двигун – це складний, наукоємний, дорогий виріб, який можливо створити тільки в тісній, плідній співпраці дослідного конструкторського бюро, науки і виробництва. Створення авіаційного двигуна – тривалий та енергоємний процес, який починається з етапу розробки технічного завдання, проектно-конструкторських робіт і до створення дослідного зразка двигуна складає близько шести років.

Авіадвигуни, розроблені ДП «Івченко-Прогрес», застосовуються на 60 типах літальних апаратів. Тисячі двигунів експлуатуються в більш ніж у 100 країнах світу. Загальний наробіток усього парку газотурбінних двигунів в експлуатації становить понад 300 млн. г.

Питанням якості проведення випробувань двигунів, технічному рівню контрольно-випробувального устаткування надається особливо важливе значення. Експериментально-дослідницький комплекс ДП «Івченко-Прогрес» проводить повузлове доведення й випробування двигунів, дослідження з метою подальшого вдосконалення конструкції, підвищення надійності й економічності двигунів, розробку й виготовлення систем автоматизації, токозємних пристроїв, жароміцних тензорезисторів. Для виконання завдань різного напрямку створено 75 установок, а також 16 стендів для випробування знову створюваних і ремонтованих двигунів. Інженерні служби ДП «Івченко-Прогрес» завершили введення в експлуатацію модернізованого випробувального стенда №13 в експериментально-дослідницькому комплексі підприємства. Стенд повністю переустаткований власними силами підприємства, і призначений для проведення всіх видів випробувань малорозмірних турбогвинтових двигунів сімейства AI-450C, і в першу чергу для двигунів AI-450C-2 і AI-450CP-2. Надалі планується розширити номенклатуру типів двигунів, які зможуть проходити випробування на стенді №13. Введення в лад модернізованого стенда дозволяє фахівцям ДП «Івченко-Прогрес» більш інтенсивно вести експериментально-доводочні роботи й ресурсне доведення на різних моделях двигунів сімейства AI-450C, використовуючи паралельно два стенди - модернізований стенд №13 і відкритий стенд ОС-2.

ДП «Івченко-Прогрес» відрізняється не тільки високим науково-технічним рівнем виробленої продукції, але й організації виробництва, що спирається на використання вітчизняного й світового досвіду створення авіаційних двигунів.

 


Ключові слова


газотурбінний двигун; конструкторське бюро; авіаційний двигун; авіадвигун; літальний апарат; авіадвигунобудування; експлуатація; повітряний транспорт